Jak proběhl první ČÍNA FEST?

V sobotu 25. 1. 2020 začal Nový čínský rok, rok Kovové krysy a současně s ním i nový 12ti-letý cyklus. V KC LOVOš byl oslaven prvním ročníkem festivalu ČÍNA FEST. Jednalo se o festival zdraví, cvičení čchi-kung a tradiční čínské medicíny. Již před jeho začátkem byl avizován velký zájem lidí, který se potvrdil vyprodáním festivalu více než týden před jeho zahájením.

Pojďme se společně podívat na rozhovor s pořadateli, fotogalerii a článek Co se na festivalu událo.

Rozhovor s pořadateli

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Fotogalerie

Co se na festivalu událo?

 

Festival byl zahájen tradiční čínskou cvičební sestavou Osm kusů brokátu. Poté nás Liběna Kubalíková seznámila s tím, na co se v tomto novém roce zaměřit.

Na tuto přednášku navázala Věra Vocásková svým životním příběhem nazvaným Cesta proměny, která si s účastníky zacvičila Zlatý cvik , čímž napověděla, že si mohou aktivně během festivalu vyzkoušet jednotlivé a jednoduché cviky. S jejím příběhem se mnoho účastníků ztotožnilo a v závěru byla oceněna mohutným potleskem.

Čchi-kungu pro naší imunitu a elementu kovu se věnoval Martin Businský, který za pomoci dechových cviků rozhýbal všechny v sále. Velký úspěch sklidil cvik „Co dělat, když se mi cvičit nechce.“.

S reportáží o stáži na Klinice tradiční čínské medicíny v čínském městě Chengdu vystoupila Iva Partridge.

V krátké přestávce měli návštěvníci možnost ochutnat tradiční čínské jídlo.

Součástí festivalu byla i galerie asijské tušové malby a kaligrafie, kterou uvedla autorka těchto obrazů Daniela Renčová.

Poté na scénu vstoupil Václav Vocásek a věnoval se cvičení pro zdravá záda a dráze močového měchýře. Všechny zúčastněné profesionálním přístupem spontánně zapojil do cvičení a naučil je cvik, jenž je vhodný praktikovat např. při dlouhém sezení u počítače.

Se základními pilíři tradiční čínské medicíny účastníky seznámil MUDr. Pavel Drbal. Hovořil o hlavních drahách a meridiánech, kde například vysvětlil, jak poznat, který cvik je třeba praktikovat k posílení jednotlivých meridiánů i drah.

Následovala přednáška a poté i praktická ukázka masáží Tuina, kterou předvedl litoměřický masér Ondřej Míka.

Fotoreportáž z intenzivního pobytu v Číně a Shaolinu přednesli manželé Vocáskovi.

V samotném závěru se opět cvičila sestava Osm kusů brokátu, na jejímž začátku Václav vyzval všechny zúčastněné, že si mohou zacvičit také. Nikdo z praktikujících ani na okamžik neváhal a cvičil. Tento magický okamžik byl skvělým vyvrcholením celého festivalu.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru, která tak učinila ČÍNA FEST jedinečným zážitkem.